Ogłoszenia parafialne na Boże Ciało
Boże Ciało 4 VI 2026r.
Ogłoszenia Parafialne
- Zapraszamy dzisiaj o godz.19.00 na Wieczór Uwielbienia Jezusa Eucharystycznego, który zakończymy Apelem Jasnogórskim. Po Apelu zapraszamy wszystkich obecnych na uwielbieniu do świetlicy na ciasto z herbatą lub kawą.
- Przez czas oktawy codziennie będziemy odprawiać procesję wokół kościoła w Najświętszym Sakramentem po Mszy św. o godz.18.00.W sobotę o godz.17.30. W niedzielę po mszy św. o godz.12.30. Bardzo proszę o uczestnictwo w tych nabożeństwach również dzieci, które sypią kwiaty i wszystkich, którym tak bliski jest Jezus Eucharystyczny. Jutro w piątek po procesji wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz.19.30.
- Wierni w ramach oktawy Bożego Ciała otrzymują dyspensę od spożywania pokarmów mięsnych. Przed posiłkiem muszą odmówić modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
- W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od 8.00 na Pleszówku. W Modrzycy w sobotę również od godz.8.00. Spowiedź św. w piątek od godz.17.00. Nabożeństwo pierwszo piątkowe w ramach procesji w oktawie Bożego Ciała.
- W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca o godz.8.00, które rozpocznie msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
- Przyszła niedziela pierwsza miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz.12.30. Realizujemy nasze zobowiązania na Dar Serca.
- Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszej uroczystości. Dziękuję pani sołtys za zorganizowanie i zmobilizowanie wiernych z Modrzycy do wszelkiej potrzebnej pomocy. Nasze podziękowanie kieruję do tych osób, które przewoziły ławki, ołtarze, sprzęty liturgiczne. Dziękujemy osobom, które przygotowały ołtarze, do niosących chorągwie, różaniec, baldachim, prowadzących księży, dzieci sypiące kwiaty, niosące poduszki. Pani katechetce Agnieszce Rolicz za przygotowanie dzieci do procesji. Dziękujemy ministrantom, panom ze Służby Liturgicznej Ołtarza, panom szafarzom, panu organiście. Zapraszam tu przed ołtarz wszystkie dzieci.
Ks. Jerzy Frąckowiak
Proboszcz
