Ogłoszenia parafialne na VII Niedzielę Wielkanocną

VII Niedziela Wielkanocna Wniebowstąpienie Pańskie
21 V 2023r.

Ogłoszenia Parafialne

  1. Dzisiaj nabożeństwo majowe wyjątkowo o godz.16.00 z dziećmi pierwszo komunijnymi oraz rozdanie obrazków. W tygodniu codziennie o godz.17.30.
  2. W najbliższą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w sobotę zapraszamy na czuwanie modlitewne przy wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramencie, które rozpoczniemy po mszy św. wieczornej około 18.45 a zakończymy o godz. 20.30. W czasie czuwania Modlitwa Uwielbienia oraz Droga Światła. Trwa nowenna do Ducha Świętego.
  3. W niedzielę Zesłania Ducha Świętego dzieci z klas czwartych na mszy świętej o godz.11.00 będą przeżywały swoją rocznicę pierwszej komunii świętej. Spowiedź święta dla nich oraz najbliższych w piątek w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinach od 18.30 do 19.30.
  4. W tym roku planujemy uroczystość Bożego Ciała z procesją na Pleszówku. Ołtarze w tradycyjnych miejscach. Pierwszy przy posesji pani Kozioł, drugi na ulicy Wiejskiej przy posesji państwa Salamon. Trzeci na rogu ulicy Orkana z Chrobrego, czwarty na końcu Chrobrego przy kapliczce. Początek mszą św. o godz.9.30. Prosimy parafian o zorganizowanie pomocy w przygotowaniu ołtarzy.
  5. Zachęcamy do nabywania naszych katolickich tygodników „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. W zakrystii do odebrania „Mały Gość Niedzielny”
  6. Składamy podziękowanie za wszelkie ofiary na rzecz naszej parafii dokonywane czy to na konto parafialne czy też na tacę, czy też w kancelarii ”Bóg zapłać”.

Ks. Jerzy Frąckowiak
Proboszcz